Jdi na obsah Jdi na menu

Pro zpestření Vaší dovolené si můžete vybrat z široké nabídky výletů. Pro milovníky ostrovů a jeskyních útvarů lze doporučit Paxos, Anti Paxos a modré jeskyně případně výlet na Korfu, pro zájemce o historie je připraven výlet Za bájnými mýty, výlet do klášterních komplexů Meteora či Ioannina a Dodoni. Pro poznání tradiční řecké kuchyně a příjemně stylové večerní (noční) atmosféry doporučuji navštívit Pashovu slavnost. Všechny tyto výlety pořádá tamní cestovní kancelář. Přihlášky na výlet a platební náležitosti je tedy nutno vyřídit až na místě.

Velmi zajímavý a lákavý je rovněž výlet do sousední Albánie.

ObrazekAlbánie - navštivte tuto fascinující a turismem nezasaženou zemi dříve, než se z ní stane turisticky exponovaná destinace. Odjezd z Pargy v ranních hodinách. Výlet je doprovázen zástupcem české CK Viamare nebo průvodcem partnerské kanceláře v Parze. Cesta na hranice s Albánií potrvá cca 1,5 hodiny. Na hranici se zdržíme asi půl hodiny, přestoupíme do jiného autobusu a pokračujeme s anglicky mluvícím místním průvodcem. Cena výletu je cca 75 EUR pro dospelého a 65 EUR pro dítě do 12 let. Více informací se dozvíte ZDE.

ObrazekPaxos, Anti Paxos a modré jeskyně - návštěva modrých jeskyní s možností plavání uvnitř jeskyní, hodinová zastávka na ostrově Anti Paxos s koupáním v křišťálově čistém moři, oběd a zastávka v hlavním městě ostrova Paxos - Gaios. Pochutnáte si na jednoduchém řeckém jídle z čerstvých surovin. Neočekávejte něco takového jako dostanete v hotelu Savoy nebo britannia hotel manchester. Ale po koupání v modré jeskyni, je to nejlepší volba.

Za bájnými mýty - první zastávka je ve starodávné věštírně mrtvých Necromanteon v Ephiru, následuje ranní káva v luxusním klubu Nikopolis, dále se pokračuje na Zalongo, kde vystoupáte k monumentu Stefani a navštívíte klášter svatého Demetria dosud obývaný mnichy. Ze Zalongo se jede do vesnice Gliki, která je domovem řeky Acheron a čistých pramenů. U řeky poobědváte a poté následuje procházka průzračně čistou a studenou vodou.

ObrazekMeteora - 2 denní výlet za poznáním řeckých tradic. Návštěva řeckých ortodoxních klášterů Meteora včetně prohlídky ženského kláštera Roussanou a nejstaršího a největšího kláštera Great Meteora, klášter Agia Paraskevi, horské lyžařské středisko Profitis Ilias, zastávka v Agia Triada a vesničce Metsovo.

Ioannina a Dodoni - první zastávka výletu je v Terovo. Pokračujeme do Ioanniny, krásného hlavního města Ephiru ležícího v jezerní oblasti. Zde můžete navštívit hrad, muzeum nebo se jen projít po nábřeží. Dále máte možnost přejet na ostrov Nissi, který byl domovem legendárního tureckého krutovládce Ali Pashi. Fakultativně návštěva jeskyní Perama. Další zastávka je v Dodoni. Město je známé díky starobylému a nejstaršímu amfiteátru v Řecku a věštírně boha Dia

Pashova slavnost - tradiční řecká kuchyně, ochutnávka Saganaki a Souvlaki, víno spolu s masem, ale i vegetariánská nabídka. Tato slavnost není jen o výborném jídle, je to také možnost vidět hrad Ali Pashi v noci. Něco, co by měl každý uvidět a zažít.ObrazekKorfu - návštěva ostrava v Jónském moři. Na Korfu je řada kostelů a muzeí, skvělých obchodů nebo možností procházek po promenádě. Doporučujeme Vám navštívit palác císařovny Sissi nebo jít na hrad, odkud je nádherný výhled.

Atény - krásné Obrazekměsto plné historických památek. Od Pargy vzdálené cca 500 km. Právě z důvodu překonání obrovské vzdálenosti je nutno výjezd na tento výlet naplánovát na pozdní noční hodiny tak, aby příjezd do Atén vycházel kolem osmé hodiny ranní. Nožné je rovněž využít pravidelnou letovou linku Preveza - Atény.
Nejdůležitější a zároveň nejzajímavější je prohlídka památné Arkopole, kde stával i jeden ze sedmi divů světa - sacha ochránkyně města Pallas Atény. Mimo slavnou Akropoli, které je třeba věnovat asi nejvíce času je k vidění olympijský stadion, Diův chrám, střídání stráží u Parlamentu, Athénskou agoru, Věž větrů, první verějné zachodky a velkou spoustu dalších památných míst. Rozhodně si udělejte čas na nákupy v romantické čtvrti Plata překypující množstvím suvenýrů.

Tento výlet zřejmě žádna tamní cestovní kancelář nenabízí, pro dobrodružné povahy ale vřele doporučuji.

(Výlety pořádá tamní cestovní kancelář a platí se přímo na místě)