Jdi na obsah Jdi na menu

Podrobnosti k výletu do Albánie

ObrazekAlbánie je tajuplnou zemí, jež byla dlouhou dobu uzavřena cizincům. V současné době mohou návštěvníci obdivovat tuto nádhernou zemi s bohatou minulostí, především její překrásné pláže, zajímavé hrady a zámky, malebné vesničky a starobylé památky. Místní obyvatelé jsou hrdým, ale rovněž také pohostinným národem.

Odjezd z Pargy je v ranních hodinách. Cesta na hranice s Albánií potrvá cca 1,5 hodiny. ObrazekPřibližně po hodině jízdy přijedeme do města Butrint, významného archeologického naleziště, které je zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO. Butrint je starobylé město z 6. století př.n.l. V průběhu staletí bylo postupně obsazeno Řeky, Římany, Byzantinci, Normany, Benátčany a Turky. Mezi nejvýznamnější památky tohoto města patří chrám Asclepios, divadlo, kostel, termální lázně, pevnost a mnoho dalších památek. Prohlídka Butrintu s místním průvodcem potrvá cca 2 hodiny.
ObrazekPoté pokračujeme do města Saranda, které patří mezi nejznámější přímořská letoviska. Saranda je hlavním městem ,,albánské riviéry, nalezneme zde nespočet zajímavých restaurací a barů. V dávných dobách se nedaleko nacházelo město Onechosmos, kde vykopávky odhalily několik ohromujících mozaik. Zde jevolný program, možnost oběda a prohlídky města. V odpoledních hodinách odjezd ze Sarandy a návrat do Pargy.

Výlet pořáda místí cestovní kancelář ve spolupráci s cestovní kanceláří z Česka.

Cena dospělý: cca 75 EUR
Cena dítě do 12 let: cca 65 EURObčané zemí EU nepotřebují víza. Ostatní musí poskytnout 7 dní před odjezdem kopii svého pasu pro získání turistického víza.

Cena zahrnuje autobusovou dopravu, průvodce, vstupné v Butrintu.
 

Náhledy fotografií ze složky Výlet do Albánie