Jdi na obsah Jdi na menu

ObrazekMěsto PARGA se nachází na západním pobřeží Řecka naproti Jónským ostrovům Korfu, Paxos a Anti Paxos. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst pevninského Řecka,které nabízí okouzlující panorama obohacené starobylou benátskou pevností. Přímo v Parze i v okolí jsou nádherné pláže dostupné lodními taxíky.

PARGA leží na okraji Jónského moře. Okolní kopce jsou pokryty olivovníky, cypřiši a borovicemi. PARGA je oblíbené letovisko, které se líbí návštěvníkům všech věkových kategorií a to především díky svému labyrintu úzkých uliček, malých obchůdků a domků s červenými střechami, nad nimiž ční ruiny benátské pevnosti. Na nábřeží nabízejí taverny typická řecká jídla spolu s dobrými místními víny. Tempo života je pomalé a odpočinkové, ale večer přístav ožívá mezinárodní atmosférou. Život v PARZE se točí okolo pláží, ale také okolní krajina stojí za prozkoumání.
V PARZE a jejím okolí jsou nádherné pláže. Nedaleko malého přístavu je krásná městská pláž a snadno dostupná další velmi hezká malá písečná pláž zvaná KRIONERI. Téměř na dosah ruky je také nádherná rozlehlá písčito-oblázková pláž VALTOS. Je schovaná za benátským hradem a cesta k ní se vine za městem mezi olivovníky podél strmých svahů. Pláž VALTOS je také přístupná lodním taxíkem z PARGY. Provozují se zde vodní sporty, můžete si pronajmout lehátka, slunečníky nebo motorový člun. Poblíž pláže jsou taverny a obchody. Pohled na pláž VALTOS, hrad a PARGU je velkolepý.
Krásná zátoka Lichnos je vzdálená 4 km jižně od PARGY. Pláž je přístupná lodním taxíkem nebo pěšky procházkou olivovými sady. Na pláži jsou taverny, lehátka a slunečníky k pronajmutí a možnost vodních sportů.
Na sever od PARGY se pláže mění v oblázkové zátoky s křišťálově čistou vodou. Pláže na jih od PARGY jsou většinou dlouhé, písčito-oblázkové a i ve vrcholném létě zcela opuštěné.