Jdi na obsah Jdi na menu

ObrazekPláže


Pláže v Parze a jejím tešném okolí nejsou nikterak početné. Jejich počet je poměrně nízký, vše ale nahrazují jedinečnou příjemnou a malebnou atmosférou. Návštěníci se často velmi dlouze rozhodují, na kterou pláž ten který den půjdou. Společnou vlastnosti pro všechny je průzračná až křišťálově čistá voda. Pláž v centru Pargy (Krioneri beach) je výhodná svoji polohou. Dále za návštěvu rozhodně stojí pláže Valtos, Lychnos a Sarachinico. Ty jsou vzdálené od Pargy 2, 4 resp. 8 km.
Malé, malebné, písčité pláže v širokém okolí uspokojí i ty nejnáročnější rekreanty. Jediné co je k tomu potřeba je loď a dostatek času.


Pláž VALTOS
Rozlohou největší pláž v Parze. Výhled z této pláže je opravdu unikátní. V kopci na levé straně je k vidění impozantní hrad, která vládne celé pláži. Vpravo je na moři možno obdiovat blízké ostrovy Paxos a Antipaxos. Ty je možno navštívit i na malé lodi. V letních měsících je v provozu spousta atrakcí pro návštěvníky.

Pláž LYCHNOS
Druhá nejdelší pláž v Parze. Svahu vedoucím k pláží zdobí krásný trávník. Samotná pláž je částečně písčitá a částečně oblázková. V průběhu dne lze stejně jako na pláži Valtos využívat různých služeb. Například vodní lyžování, jízda na banánu, jízda na kruhu atd. Rovněž lze navštívit kouzelnou jeskyni Aphrodite.

Pláž SARACHINICO
Cesta na Sarachinico je plná převýšení a zatáček. Návštěvníci jsou za náročnou cestu odměněni okouzlující atmosférou. Pláž je, stejně jako Lychnos, písčito oblázková a voda je křišťálově čistá.